Ako sa zbaviť krátkozrakosti

Ako sa zbaviť krátkozrakosti

Na svete je veľa ľudí, ktorí bojujú proti krátkozrakosti. Ide o poruchu očí, keď máme problém jasne vidieť vzdialenejšie objekty, avšak predmety v blízkosti vidíme úplne detailne. Ak sme krátkozrakí, väčšinou nosíme tzv. okuliare do diaľky. Dá sa to však riešiť aj inou cestou.

Problémy s očami vyrieši operácia

Poruchy krátkozrakosti sa často odhalia už v detskom či pubertálnom veku a časom sa môžu stupňovať. Pod jej vznik sa nepodpisuje len nerovnaká veľkosť očí, niekedy môže byť krátkozrakosť spôsobená aj inými závažnými ochoreniami, ako sú zákaly či cukrovka.

Krátkozrakosť si privolávame aj nesprávnou starostlivosťou o oči. Hore ruky tí, čo často a veľa čítate, aj keď je už v miestnosti skoro tma, alebo tí, ktorí niekoľko hodín denne presedíte za počítačom bez toho, aby ste očiam dopriali regeneráciu!

Krátkozrakosť je nepríjemná, v mnohých prípadoch vrodená choroba oka, no keďže sme si už zvykli na to vídať na ulici množstvo známych, ktorí nosia tiež okuliare, ani my si z toho nerobíme ťažkú hlavu. Navyše sa nám často podsúva názor, že aj dioptrické okuliare dokážu fantasticky doladiť našu vizáž a to, ako sme oblečení.

Ak však nepatríte k tým, čo vyhľadávajú módne výstrelky a milujú nákupy v optike, nikdy nie je neskoro uvažovať o operácii očí. Vďaka nej sa nielen zbavíte krátkozrakosti, ale tiež nutnosti nosiť svoje okuliare vždy so sebou a pravidelne si ich čistiť.

Aktuálnym hitom je bezbolestná laserová operácia očí, po ktorej je už na druhý deň možné nastúpiť do práce či vycestovať na dovolenku.

Život bez okuliarov vďaka Relex Smile 3D

Nie, to nie je utópia, bezbolestné operácie očí skutočne existujú, a to sa ani nemusíte baliť na týždeň do nemocnice a brať si v práci voľno. Ak sa dáte nahovoriť na laserové odstránenie krátkozrakosti, jednoducho absolvujete vstupné vyšetrenie u špecialistu, ktorý rozhodne, aký typ operácie bude pre vaše oči najvhodnejší.

V prípade krátkozrakosti sa najčastejšie zvolí operácia femtosekundovým laserom, ktorý pracuje tak presne, že vám nehrozí porušenie rohovky a ani zbytočné rezanie oka. Laser si presne spočíta, v akom úseku treba odstrániť prebytočné tkanivá, no vy zákrok napriek tomu, ako zložito vám pripadá, necítite.

Rovnako to ostane aj po operácii, darmo budete čakať, že sa dostaví bolesť. Dostaví sa však niečo iné – jasné videnie, a to hneď po operácii. Moderná laserová operácia metódou Relex Smile 3D si nevyžaduje rekonvalescenciu a zbaví vás tiež potreby zvlhčovať si oči kvapkami.