Úraz na lyžovačke vyjde aj na 130-tisíc eur, európsky preukaz poistenca nestačí

úraz na lyžovačke

Európsky preukaz totiž nekryje náklady v súkromných zdravotníckych zariadeniach, nekryje ani spoluúčasť pacienta v štátnych zariadeniach, takisto nie vždy pokrýva náklady na transport a vôbec nerieši právne služby. Pritom práve tieto položky sú pri poistnej udalosti najvyššie, vyjdú aj na 130-tisíc eur.

Zdravotná poisťovňa Dôvera a komerčná poisťovňa Generali sa preto dohodli na spolupráci. Poistenci Dôvery môžu vďaka nej začať využívať jedno z najvýhodnejších cestovných poistení na trhu od poisťovne Generali.

Cestovné poistenie do celého sveta na dobu neurčitú (ročné), pokrývajúce liečebné náklady až do výšky 200-tisíc eur, majú teraz len za 16,15 eura.

“Vieme, aké sú vysoké náklady na zdravotnú starostlivosť v zahraničí, navyše európsky preukaz poistenca ich nekryje všetky. Preto sme chceli našim poistencom pomôcť získať čo najvýhodnejšie komerčné cestovné poistenie, aby im ani nenapadlo vycestovať za hranice bez neho. Sme veľmi radi, že nám poisťovňa Generali vyšla v ústrety,“

uviedol generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

„Spustenie spolupráce so zdravotnou poisťovňou Dôvera nás mimoriadne teší. Sme radi, že budeme môcť na cestách pomáhať ešte väčšiemu počtu klientov. Veríme, že výhody cestového poistenia od našej poisťovne ocenia, nech budú kdekoľvek na svete,“

povedal generálny riaditeľ poisťovne Generali Roman Juráš.

Pre získanie zvýhodneného poistenia stačí poistencom Dôvery navštíviť stránku www.dovera.sk/cp, kde si vyberú poistenie, o ktoré majú záujem. Zadajú svoje identifikačné číslo poistenca, ktoré majú na  preukaze poistenca, a e-mail, na ktorý chcú dostať link na zľavu.

Po kliknutí na tento odkaz sa dostanú na webovú stránku poisťovne Generali. Tam nájdu poistenie, ktoré si vybrali, aj so započítanou zľavou. Informácie o zľavnenom poistnom a pomoc pri jeho získaní poistencom Dôvery ochotne poskytnú aj všetky pobočky Dôvery.

Poisťovňa Generali poskytne poistencom Dôvery zľavu na všetky balíky cestovného poistenia na neobmedzený počet výjazdov do celého sveta vo výške 15 percent, na všetky balíky jednorazového cestovného poistenia vo výške  30 percent, prípadne zľavu 15 percent na krátkodobé cestovné poistenie na študijný či au-pair pobyt a zľavu 15  percent na poistenie  do hôr.