5 zdravotných účinkov vírivky. Vedeli ste o nich?

výrivka

Kým pred pár rokmi bolo na vírivku nazerať ako na zbytočný luxus, dnes sa už jedná o cenovo dostupný tovar, do ktorého investuje čoraz viac ľudí.

Pravidelná návšteva vírivky má totiž hneď niekoľko pozitívnych zdravotných účinkov, a navyše je jej obstaranie a inštalácia jednoduchšia, než by ste si mysleli. V čom konkrétne vám ale môže vírivka byť prospešná?

Koniec stresu a napätia

Vírivka preukázateľne pomáha znižovať hladinu stresových hormónov a aj vyrovnáva funkcie vegetatívneho nervového systému. Deje sa tak z toho dôvodu, že teplá voda v spojení so vzduchom vytvára prúdy a tým tzv. Hydromasáž.

Návšteva vírivky je tak doporučovaná pre uvoľnenie mysle a v časoch, ktoré sú pre vás stresujúce. Zároveň vám môže poskytnúť potrebný komfort, máte problémy so zaspávaním.

Uvoľnenie svalov

Kúpeľ v teplej vode a spomínaná hydromasáž pomáhajú uvoľňovať a relaxovať svaly celého tela. Niektoré štúdie však tiež uvádza, že kúpeľ vo výrivke zvyšuje flexibilitu svalstva.

Svaly sa totiž pri kúpeli zahrievajú a stávajú sa ohebnějšími, čo následne umožňuje väčší rozsah pohybu, a tým môžete predísť možným zraneniam. Vírivka sa tak vrelo odporúča športovcom či všetkým osobám po akomkoľvek náročnom tréningu.

Zdravé kĺby

Návšteva vírivky je zdravá aj pre vaše kĺby. Dochádza v nej totiž ku stimulácii lymfatického a krvného systému, čím si pomôžete od opuchnutých aj stuhnutých kĺbov. Ideálne je tak vírivku zahrnúť do vášho relaxačného rituálu napríklad po náročných vychádzkach.

Silnejšia imunita

Ukazuje sa, že pravidelná vírivý kúpeľ má pozitívny vplyv na imunitný systém človeka. Významne pomáha aj proti cukrovke, teplá voda pozitívne pôsobí na hojenie pokožky a bojuje proti zápalovým procesom v tele.

Vďaka pare navyše dochádza k upokojeniu pľúc, srdca a žalúdka. Aspoň dvakrát týždenne by ste tak do vírivky mali zamieriť počas obdobia jesene a jari, kedy je imunitný systém najviac v ohrození.

Redukcia hmotnosti

Hoci za vás vírivka sama o sebe nezhodí nadbytočné kilogramy, jej návšteva vám počas redukcie môže výrazne pomôcť. Napomáha totiž reštartu metabolizmu a čiastočne zabraňuje nadmernému ukladaniu podkožného tuku. Môže však pozitívne pôsobiť aj na celulitídu a celkovo zlepšuje kondíciu pokožky, ktorá sa stáva pružnejšie.

A kde si môžete vírivku zaobstarať? Na začiatok vrelo odporúčame investovať do nafukovacej vírivky, ktorá je cenovo dostupnejšie a oproti klasickej vírivke má výhodu väčšej mobility. V lete je tak možné mať vírivku na záhrade a v zime ju môžete ľahko presunúť napríklad do zimnej záhrady.

Veľký výber nafukovacích víriviek nájdete na webe Hawaj.sk, kde možno zakúpiť nafukovaciu vírivku od niekoľkých známych dodávateľov vrátane ďalšieho potrebného príslušenstva.