Vyhnite sa problémom s trávením v letných mesiacoch

udržanie hmotnosti

Vysoké letné teploty nás zatiaľ ešte moc nepotrápili. Mnohí si takéto počasie pochvaľujú, mnohí sa zase sťažujú, že nie je žiadne leto.

Ak ale mávate problémy s trávením, letné mesiace môžu byť pre vás zaťažkávajúcou skúškou. Vyhnite sa preto problémom s trávením v letných mesiacoch nasledujúcimi spôsobmi.

Viac zeleniny a ovocia

Ak mávate zdravotné problémy s trávením, o to viac by ste teraz mali využiť možnosť jednoduchšie sa dostať k čerstvému ovociu a zelenine. Práve ovocie a zelenina vám má pomôcť odstrániť problémy s trávením.

Mnohé ženy, ale aj muži túžia po udržaní hmotnosti a nechcú, aby im ručička na váhe ukazovala viac. Skúste si preto robievať ovocné a zeleninové smoothies.

Ovocie a zelenina vám doplnia chýbajúce vitamíny a pomôžu vám zlepšiť trávenie. Ak máte problémy s vyprázdňovaním, o to viac by ste mali konzumovať čerstvé ovocie a zeleninu.

V letných mesiacoch si z čerstvej zeleniny robievajte aj zeleninové polievky. Mrkva, zeler, petržlen, či karfiol – nebojte sa z týchto chutných potravín pripraviť dobrú a zdravú polievku. Príjemne zasýti a hlavne vám upokojí žalúdok.

STOP ťažkým jedlám

Vyprážanie a grilovanie je v letných mesiacoch obľúbené. Ak ale nechcete mať problémy s pečeňou a chcete sa skôr zamerať na podporu pečene, je potrebné jesť vyprážané jedlo minimálne. Grilovanie v zmesi, ktorú si pripravíte z byliniek a olivového oleja, je povolené, ale len s tým, že si ku grilovanému mäsu, či syru dáte zeleninový šalát.

Vyhnite sa ťažkým mastným jedlám. Ak máte problémy s trávením, robievajte si skôr mäso na prírodno a sem-tam si môžete dať aj grilované mäso. Podpora pečene je v tomto období dôležitá, nakoľko v lete máme tendenciu jesť všetko a v rôznych kombináciách.

Dajte stopku fastfoodovým jedlám, ktoré vám môžu spôsobiť nemalé ťažkosti a veľké bolesti brucha. Navyše kombinácia fastfoodového jedla a alkoholických nápojov je zlá pre pečeň a žalúdok.

  • Zdroj obrázka: Autor: Dragana Gordic / Shutterstock.com