Drevo sa postará o zdravé prostredie vo vašej domácnosti

Drevo sa postará o zdravé prostredie vo vašej domácnosti

Každý chce bývať v čo najzdravšom prostredí. Mnohí ľudia preto uprednostňujú bývanie v rodinnom dome na vidieku pred bytom v meste. Nie je však dom ako dom. Vedeli ste, že aj materiál, z ktorého je dom postavený, má vplyv na to aké zdravé prostredie v ňom bude možné vytvoriť?

Výborné tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré oceníte v zime aj v lete

Skvelou voľbou je z tohto pohľadu drevo. Konkrétne máme na mysli panelové prefabrikované montované stavby na báze dreva, ktoré zjednodušene označujeme aj ako drevostavby. Ak neviete, o čo ide, tak (v skratke) sú to stavby, ktorých základom sú zvislé nosné konštrukcie – panely, ktoré sa vyrábajú vo výrobnej hale a následne sa hotové montujú na stavbe.

A ako drevo prispieva k tomu, aby ste v takomto dome mali čo najzdravšie prostredie? Ako prvé spomenieme jeho tepelnoizolačné vlastnosti. Drevené steny nie sú nikdy nepríjemné chladné alebo horúce. Drevo tak poskytuje výbornú ochranu pred chladom v zime a prílišným teplom v lete.

Podpora koncentrácie záporných iónov pre váš zdravší organizmus

Drevostavby však nevynikajú len z hľadiska tepelnej izolácie. Drevo ako stavebný materiál podporuje koncentráciu záporných iónov v interiéri a eliminuje vplyv kladných. Zdá sa vám, že je to naopak?

Nenechajte sa zmiasť. Naozaj sú to záporné ióny, ktoré sú pre ľudský organizmus prospešné a naopak, kladné ióny nám neprospievajú. A akým spôsobom nám pomáhajú záporné ióny? Upokojujú nervy a pomáhajú s regeneráciou buniek, či čistením krvi.

Môžu predchádzať upchávaniu ciev, normalizovať krvný tlak, znižovať únavu, podporovať hladké dýchanie a zlepšovať funkčnosť srdca.

Aby však kvalita ovzdušia bola v domácnosti naozaj najvyššia, dôležité je správne vetranie. O to sa môže postarať rekuperácia. Obzvlášť decentrálne rekuperačné jednotky sú na tento účel ako stvorené.


  • Zdroj obrázka: dtatiana / Stock.adobe.com