Imunoglukan a jeho pozitívne vlastnosti na ľudský organizmus

imunoglukan

Iste ste už počuli o význame imunoglukanu na ľudský organizmus. Ide o prírodnú látku, pozostávajúcu z aktívnych polysacharidov. Dokáže ovplyvniť a stimulovať samotné bunky imunitného systému. Samotný imunoglukan je možné získať z hlivy ustricovej, ktorá je tiež všeobecne známa zdraviu prospešná huba, ktorá má skvelé protirakovinové a imunologické schopnosti.

Najväčšia výhoda je v imunitnom systéme

Imunoglukan je najefektívnejší pomocník pri udržiavaní zdravej funkcie imunitného systému v ľudskom tele. Ak sa cítite slabo, máte časté problémy s dýchacími cestami a mávate často chrípku, imunoglukan je prírodná látka, ktorej účinky vás milo prekvapia.

S imunitným systémom súvisí aj pocit fyzickej a psychickej pohody. Ak trpíte depresiami, alebo sa veľmi rýchlo unavíte pri akejkoľvek činnosti, mali by ste sa zamerať práve na zlepšenie svojho imunitného systému.

Bojuje proti nádorovým ochoreniam

Beta – glukany, medzi ktoré patrí aj spomínaný imunoglukan, majú tú vlastnosť, že pôsobia na imunitný systém obzvlášť pri vzniku nádorových ochorení a tým podporujú telo v lepšom boji s týmto druhom ochorenia.

imunoglukan

Pomáha tráveniu a detoxikácii

Imunoglukan podporuje trávenie a udržuje zdravú črevnú flóru. Dôležitú úlohu tu zohráva vláknina. A práve vďaka nej sa z čriev odplavujú toxické látky, ktoré zabraňujú hromadeniu sa. Ak patríte k ľuďom, ktorí nemajú vyváženú zdravú stravu, určite siahnite po doplnku akým je imunoglukan.

V akej forme je imunoglukan najlepší?

Kapsule doplnku výživy imunoglukanu sú rastlinného pôvodu a dokonca bez lepku. Obsahujú tiež vitamín C, ktorý pomáha efektívnejšie pôsobiť vstrebateľným vitamínom a minerálom. Nemusíte sa obávať aj dlhodobého užívania imunoglukanu, pretože je dokonca na to určený. Rovnako tak vám pomôžu tabletky, či sirup. Na výber je toho naozaj dosť.