Kvalitným vybavením kancelárie predídete zdravotným ťažkostiam

zdravotným ťažkostiam

Problémy s chrbticou trápia takmer polovicu Slovákov. Alarmujúce je, že pribúda počet detí a mladých ľudí, ktorých v tak mladom veku trápia bolesti chrbtice. Môže za to najmä dlhodobé sedenie navyše v nesprávnej polohe, ktoré zaťažuje chrbticu.

Ak ale vlastníte kancelárske priestory, už pri zariaďovaní je potrebné myslieť na kvalitné vybavenie kancelárskych priestorov. Vytvoríte tak dobré podmienky na prácu všetkým zamestnancom pracujúcich v kancelárii. Čím by ste ale mali začať?

Ergonomické kancelárske stoličky

Každý jeden zamestnanec, vrátane konateľa, strávi niekoľko hodín sedením na kancelárskych stoličkách, preto je potrebné myslieť na kvality kancelárskych stoličiek. Viaceré obchody s nábytkom majú v ponuke kancelárske stoličky, len väčšina z nich nemá dobrú kvalitu konštrukcie, časť na sedenie má neprirodzený tvar a absentuje opierka hlavy a rúk.

Ak chcete predchádzať zdravotným ťažkostiam, potrebujete ergonomické kancelárske stoličky, ktoré majú kvalitnú opierku hlavy, rúk a sedacia časť je tvarovaná tak, aby každého prinútila sedieť správne. Ergonomické kancelárske stoličky musia mať nastaviteľnú výšku a musia mať otočné kolieska. Aby zamestnanci nemali problémy s chrbticou, je potrebné, aby sa chodidlá dotýkali podlahy a nohy zvierali 90º uhol.

Pohodlné konferenčné stoličky

Súčasťou kancelárskych priestorov býva aj zasadacia miestnosť, v ktorej sa stretávajú všetci zamestnanci firmy spolu s konateľom firmy. Slúži na porady, pracovné mítingy, ale aj na stretnutia s potencionálnymi klientmi.

Súčasťou konferenčných a zasadacích priestorov musia byť pohodlné konferenčné stoličky. Musia mať predovšetkým kvalitnú opierku rúk, mäkkú a pohodlnú sedaciu časť a skvelú opierku chrbta. Zároveň musia dizajnovo ladiť k danej miestnosti.

Práve preto vám odporúčame vyberať moderné konferenčné stoličky ergonomického charakteru.