Liečebné procedúry, ktoré prospejú vášmu telu

liečebné procedúry

Po dlhej mrazivej zime sa naše telo cíti vyčerpane. Sme demotivovaní, pretože za predchádzajúce mesiace sme pribrali nejaké kilá navyše, naše svalstvo sa nedokáže rozhýbať a nechce sa nám prakticky nič, len leňošiť a pozerať televíziu.

Ak sa potrebujete dať dokopy a prinúť svoje telo, aby opäť plnohodnotne fungovalo ako pred zimou, choďte si oddýchnuť do kúpeľov. Termálne vody na Slovensku robia zázraky a nech už máte za sebou akékoľvek náročné obdobie, návštevu slovenských kúpeľov vám odporúčame.

Viete ale ktoré liečebné procedúry prospejú vášmu telu?

Vodoliečba

Voda tvorí väčšiu časť nášho tela, preto vám vodoliečebná procedúra môže pomôcť zregenerovať vaše telo. Viaceré slovenské kúpele ponúkajú túto procedúru, preto ak sa rozhodnete ísť do kúpeľov, zajednajte si vodoliečebné procedúry počas vášho pobytu. Vodoliečba využíva neriedenú termálnu vodu, čím sa zvyšuje pozitívny účinok vody na vaše unavené svalstvo a boľavé kĺby.

Tento typ procedúr sa využíva predovšetkým po úraze a po operáciach pohybového ústrojenstva. Pomáha aj tým, ktorých trápi prepracovanosť, nervové ochorenia a sú vhodné aj pre celkovú regeneráciu organizmu, najmä však teraz po zime.

Zajedajte si počas pobytu vaňové a bazénové kúpele. Termálne vody prospejú vášmu telu. Pomôžu unavenému svalstvu, boľavým kĺbom a pomôžu vám aj pri liečbe ekzémov.

Zaujať vás môže predovšetkým rašelinový kúpeľ, bahenný kúpeľ, bylinný kúpeľ, minerálny vaňový kúpeľ a aromaterapia.

Termoterapia

Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o tepelné procedúry. Základom blahodárnej termoterapie sú rašelinové, parafínové a bahenné zábaly. Vynikajúco pomáhajú tým, ktorí majú sedavé zamestnanie, ale aj tým, ktorí majú náročnú fyzickú prácu.

Liečba teplom pomôže každej vekovej kategórii. V posledných rokoch ju ale vyhľadávajú aj mladí ľudia, ktorí majú stuhnuté chrbtové svalstvo, pretože trávia väčšinu času sedením pri počítačoch, či už v práci, alebo doma. Vysoké teploty obkladov krásne prehrejú postihnutú oblasť, čím dôjde k úľave od bolesti.

Ak vás trápia svalové kŕče a mávate stuhnuté svalstvo, lepšiu procedúru ako termoterapiu si vybrať nemôžete.