Kvôli ktorým zdravotným problémom muži najčastejšie vyhľadávajú urológov?

vyhladat urologa

Zdravie je to najdôležitejšie, čo máme, avšak prevencii venuje pozornosť veľmi malá skupina ľudí. Svoje zdravotné problémy začnú riešiť až vtedy, keď je zle, keď ich trápia silné bolesti.

Muži sú v tomto špeciálna skupina, najmä, ak sa zdravotné problémy týkajú ich intímnych partií.

Viete ale kvôli ktorým problémom muži najčastejšie vyhľadávajú urologické ambulancie, urológov?

Bolesť panvového dna

Pri tomto zdravotnom probléme by vás napadlo, že sa jedná o zdravotný problém, ktorý trápi predovšetkým ženy. Nie je to však tak. Jedná sa o zdravotný urologický problém, ktorý postihuje mužov. Väčšinou sa jedná o chronickú bolesť panvového dna a ako už z názvu vyplýva, jedná sa o bolesť, ktorá sa prejavuje bolesťou v oblasti panvy.

Okrem typických príznakov, a to bolesti v oblasti panvy, môžeme tento zdravotný problém identifikovať aj ako bolesť bez akýchkoľvek dôkazov infekcie močových ciest. Veľa mužov sa popri tomuto sťažuje aj na objavujúcu sa a pretrvávajúcu erektilnú dysfunkciu.

Tento zdravotný problém sa objavuje u mužov v produktívnom veku, okolo 45. roku, avšak vie potrápiť aj mladších mužov, najmä mužov okolo 30.-35. roku života.

Túto bolesť zväčša spúšťajú práve zápaly, či úrazy v tejto oblasti.

Tento zdravotný problém sa dá liečiť. Pomôžu vám v špecializovaných urologických ambulanciách. Liečba prebieha pomocou fokusovaných rázových vĺn.

Erektilná dysfunkcia

Tento problém trápi pomerne početnú skupinu mužov. Prejavuje sa tým, že muž nemôže dosiahnuť alebo udržať dostatočnú erekciu. Trpí tým nielen samotný muž, ale aj jeho partnerka a ich intímny život. Pri tomto probléme sa muži snažia vyhýbať milovaniu a utápajú sa v problémoch. Vyliečiť erektilnú dysfunkciu nie je až také problematické. V prvom rade je dôležité odhaliť príčinu týchto problémov.

Možnosti liečby erektilnej dysfunkcie sú rôzne. Jednou z nich je mimotelová terapia rázovými vlnami.

 

Zdroj obrázka:

  • Autor: Pixel-Shot  / Shutterstock.com