Predstavujete si, aké by to bolo, keby si môžete vybaviť lekára online?

Predstavujete si, aké by to bolo, keby si môžete vybaviť lekára online?

Vysedávanie a dlhočizné čakanie pred ordináciou lekára, to neobľubuje nikto. Aj napriek tomu, že už dávno má veľké množstvo ľudí prístup k internetu a ešte dávnejšie sa bežnou vecou stali mobilné telefóny, naše zdravotníctvo sa často tvári, že sa ho tieto technické výdobytky netýkajú.

Získajte termín u lekára po pár klikoch

Ak niečo od lekára chcete, s najväčšou pravdepodobnosťou musíte ísť osobne za ním. Aspoň, že tie recepty už lekári nevypisujú ručne, ale nahrávajú ich na kartičku poistenca.

Okrem toho, že človek vysedávaním v čakárni stráca čas a vystavoval sa prípadným chorobám od ďalších pacientov aj pred pandémiou až rýchlo šíriaci sa koronavírus ukázal, prečo je potreba zavedenia (už nie až tak) moderných technológii do systému objednávania pacientov priam nutne potrebná.

Áno, sú ľudia, hlavne starší, ktorí prístup na internet nemajú, ale aj tá väčšina ľudí, ktorá by bola schopná vyriešiť si objednanie k lekárovi online, by zásadným spôsobom odľahčila nemocničné čakárne. To by viedlo (nielen) v časoch pandémie k menšiemu riziku šírenia nákazy a zároveň by zdravotné sestry nemuseli neustále počúvať otravné klopanie na dvere kvôli drobnostiam.

Máte menšie zdravotné problémy? Načo chodiť k lekárovi, keď sa s vami môže spojiť online?

Tak isto sa dajú na diaľku vyriešiť aj konzultácie s lekárom. Aspoň tie, ktoré by sa týkali menej závažných zdravotných problémov, by mohli fungovať cez internet. No povedzte, neocenili by ste možnosť online konzultácie s lekárom?

Opäť by tak bolo menej ľudí v čakárňach a ambulanciách, menej vystresovaných a vysilených lekárov a sestier a menej pacientov, ktorí by aj kvôli drobnosti museli stráviť pol dňa v nemocnici.

Zdá sa vám to všetko v našej krajine ako sci-fi? Nečudujeme sa, ale máme potešujúcu správu. Nájdu sa lekári, ktorí takto už fungujú. Ak na takého narazíte, určite tieto moderné možnosti využite, uvidíte, že starostlivosť o zdravie nemusí znamenať len stres a premárnený čas v čakárni.


  • Zdroj obrázka: fizkes / Shutterstock.com