Cesta na očnú kliniku ja povinnosť: Pozrite, čo odhalí preventívna prehliadka

prehliadka

Zrak je azda najdôležitejším zmyslovým orgánom. Stačí si čo i len na okamih predstaviť, že by sme zostali bez nich. Veď by sme nedokázali takmer nič urobiť. Oči sú nesmierne dôležitým orgánom pre každodenné fungovanie, preto si zaslúžia aj primeranú starostlivosť. Čo pre svoje oči robíte vy?

Preventívne prehliadky nezanedbávajte!

Prevencii a preventívnym prehliadkam sa plným právom prikladá veľký význam. Avšak aj napriek tomu ich mnohí zanedbávajú, predovšetkým čo sa týka zraku.

Ide najmä o to, že často nepociťujeme žiadne výraznejšie očné problémy. Vtedy si myslíme, že náš zrak je v poriadku. Nie je to však pravda, preto by vaším najbližším cieľom mala byť aj očná klinika. Bratislava, ale aj menšie mestá ich majú takmer na každom rohu. Takže nájsť tu pravú pre vás by nemal byť problém.

Návšteva očnej kliniky odhalí mnoho

Oko môže postihnúť množstvo ochorení, ktoré ale v počiatočnej fáze nemusia sprevádzať žiadne príznaky. Preto si ich ani nemusíte všimnúť a zbadáte ich v štádiu, kedy je liečba zložitá. Návštevou očnej kliniky dokážete týmto problémom predchádzať.

Očná prehliadka odhalí okrem dioptrických chýb oka aj sivý a zelený zákal. Zhoršené videnie môžu sprevádzať bolesti hlavy a očí, začervenané oči či opakujúci sa jačmeň, v niektorých prípadoch dokonca aj vypadávanie vlasov.

Návšteva očnej kliniky v Bratislave či inom meste dokáže odhaliť aj iné problémy. Mnohé skryté ochorenia sa totiž ako prvé prejavia na očiach a až neskôr prechádzajú na iné orgány.

Sú to síce ojedinelé prípady, no vďaka preventívnej očnej prehliadke ich odhalíte. Ide napríklad o roztrúsenú sklerózu, kĺbové či cievne ochorenia, boreliózu, pásový opar a tiež aj niektoré nádorové ochorenia.

Foto: Bigstockphoto