Plastická chirurgia, ktorá je k vám opäť bližšie

Plastická chirurgia

Možno patríte k ženám, ktoré svoje prednosti nepotrebujú vyzdvihnúť nijakým spôsobom a možno vám a vášmu partnerovi na tom ani nezáleží. Lenže nie všetci máme rovnakú povahu. Niekto si potrebuje svoje sebavedomie zdvihnúť aj týmto spôsobom a pokiaľ je to v rozumnej norme, nevidíme v tom žiadny veľký problém.

Trochu z histórie

Plastická chirurgia nie je žiadnou novinkou a bola tu už niekoľko storočí pred nami, možno nie v tak dokonalej podobe, ale náznaky tu jednoznačne známe sú. Od vzoru starovekej krásy, ktorú symbolizovala Nefertiti alebo niekoľko rokov dozadu to bola ženskosť Marilyn Monroe.

Plastická chirurgia bola vyvinutá ako oblasť špeciálnej medicíny doktorom Haroldom Delfa Gillies (1882-1960). V roku 1918 sa stal prvým lekárom, ktorý sa špecializoval na plastickú chirurgiu. Narodil sa na Novom Zélande a študoval a zostal žiť v Anglicku. Na začiatku druhej svetovej vojny bol jedným zo štyroch kvalifikovaných plastických chirurgov v tejto oblasti, ktorý sa postaral o jej rozšírenie.

Plastická chirurgia slúžila ale najmä na poúrazové prípady, kedy sa musela pomocou chirurgického zákroku riešiť úprava časti tváre do pôvodného stavu.

Všetko na jednom mieste

Dnes sa týmto spomínaným ženským vzorom môžete veľmi jednoducho priblížiť, a to vďaka modernej plastickej chirurgií, ktorá je k vám oveľa viac bližšie. Nemáme tým na mysli polohou, ale cenovú dostupnosť.

Len také odstránenie škvŕn-pigmentácie kože vás vyjde na niečo cez 20 €.Samozrejme, že k dispozícii je vám okrem plastiky aj plnohodnotne vybavená ambulancia, ktorá poskytuje aj služby gynekológie v Bratislave. Výhodou je, že všetko nájdete na jednom mieste.

Dnes je podstúpenie takéhoto zákroku veľmi bežné. Samozrejme, že si môžete požiadať aj o augmentáciu (zväčšenie pŕs), to však predchádza dôkladnej konzultácii s lekárom, ktorý vás však nebude v rozhodovaní ovplyvňovať.