Fakty o Peyronieho chorobe. Ako ju zvládnuť?

Peyronieho choroba

Peyronieho choroba je abnormálny vývoj jazvového tkaniva vo vnútri penisu, ktorý vedie k extrémnemu zakriveniu penisu. Presná príčina Peyronieho choroby nie je známa; výskum naznačil, že tieto nižšie spomenuté faktory sú možnými príčinami tvorby plakov alebo jaziev v penise, ktoré spôsobujú jeho zakrivenie.

  • Nedostatok vitamínu E
  • Beta-blokujúce lieky
  • Zvýšenie hladín serotonínu
  • Genetické príčiny
  • Trauma

Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí majú krivý penis, môžete sa spolu s nami pozrieť na najbežnejšie spôsoby liečby tohto ochorenia.

Pravdepodobné a možné príčiny

Ľudia, ktorí trpia vysokým krvným tlakom, ochorením prostaty a cukrovkou môžu mať pravdepodobnosť vzniku Peyronieho choroby oveľa vyššiu.

K najčastejším príznakom tohto ochorenia patrí bolesť počas erekcie, erektilná disfunkcia, neschopnosť mať pohlavný styk a vznik stresu. Niekedy je to aj celková kombinácia týchto príznakov, ktoré si musíte včas odsledovať.

Psychika zohráva pri sexuálnych problémoch niekedy najdôležitejšiu úlohu, preto by ste sa mali s týmto problémom vyrovnať najmä vo svojej hlave.

Čo skutočne pomáha?

Na odstránenie problému môžete použiť aj medikamentóznu liečbu, no percento účinnosti nemusí byť tak vysoké. Lepšie na tom budete, ak podstúpite chirurgický zákrok alebo vyskúšate špeciálne trakčné zariadenie, pomocou ktorého zmenšíte zakrivenie až o 40 %.

Prvé príznaky zakrivenia nemusia byť až tak nevyhovujúce a dokážete si plnohodnotne užiť každú jednu chvíľku rozkoše so svojou partnerkou. Pokiaľ sa však problém rozrastie do spomínaných abnormalít, môže vám to znepríjemniť celý život.