Aké riešenia má pre vás zubár ak fotokompozitná výplň nestačí?

Aké riešenia má pre vás zubár ak fotokompozitná výplň nestačí?

Aj keď zuby nie je vždy vidieť, patria medzi najdôležitejšie súčasti ľudského tela a „v službe“ sú každý deň. Vždy, keď niečo konzumujeme. To si vyžaduje pravidelnú a dôkladnú starostlivosť o zuby aspoň dvakrát za deň.

Niekedy len prevencia nestačí

Problémom so zubami a eventuálne návšteve dobrého zubára v Žiline aj mimo termínov pravidelnej prehliadky a teda kvôli riešeniu týchto problémov, sa však nevyhne počas života nikto. Aj tá najlepšia kefka a pasta majú svoje limity.

Zrejme každý zákrok u zubára spočíva aj v rekonštrukcii zuba. Najčastejšie sa na tento účel používa fotokompozitná výplň, čiže biela plomba. Má však svoje limity, ktoré sa prejavia akonáhle je poškodenie zuba príliš rozsiahle.

Takáto situácia však neznamená, že sa musíte s bolesťou zmieriť. Okrem fotokompozoitnej výplne sa totižto používajú aj zubné náhrady, ktoré sa využívajú obzvlášť v situáciach, keď zub nestačí len „zaplombovať“.

Aj na rozsiahlejšie problémy existujú riešenia

Medzi zubné náhrady patria zubné korunky aj zubné mostíky. Predtým, ako sa zubár rozhodne pre niektorú z náhrad, analyzuje stav zubov, aby bolo možné vybrať tú najvhodnejšiu náhradu. Chcete predsa mať po probléme na dlhé roky, no nie?

Pri veľkých stratách tvrdého tkaniva zuba sa používajú zubné korunky vyrobené z kvalitných materiálov. Zubná korunka sa nasádza na vyliečený vlastný zub, s ktorým vytvorí prirodzene vyzerajúci, farebne jednotný a hlavne funkčný zub.

V prípade, že je potrebné nahradiť jeden alebo viacero chýbajúcich zubov, používajú sa zubné mostíky. Ide o fixnú náhradu, ktorá je pevne nasadená na dva, či viaceré vlastné zuby. Ich stav je samozrejme dôležitý, aby mohli mostík udržať. Tak isto sa pred využitím mostíka posudzuje poloha a počet medzier v čeľusti.


  • Zdroj obrázka: Luis Molinero / Shutterstock.com