Ako sa zbaviť jaziev po akné prírodnou a zdravou formou

jazvy po akné

Takmer každý dospelý človek má na svojom tele jazvu alebo jazvy, spôsobené úrazom, operáciou alebo najčastejšie po akné. Niektorým ľuďom jazvy pripomínajú detstvo a neprekážajú im, no iní by sa ich najradšej zbavili, hlavne ak sú na viditeľnom mieste.

Táto chybička krásy sa totiž zvykne prejavovať aj na psychickom pohodlí a sebavedomí.

Ako jazvy vznikajú?

Jazvy sú výsledkom prirodzeného procesu hojenia kože a vznikajú ako následok jej porušenia. Najčastejšia vznikajú jazvy na pleti a to ako drobné jazvy po akné, keď sa postihnuté miesto zapáli.

Vzniku jaziev sa však nedá úplne zabrániť, no je možné ich veľmi efektívne zahojiť a teda odstrániť. Pre rýchle, ale zároveň agresívnejšie odstránenie jaziev sa využíva chirurgický zákrok laserom, no jaziev sa dá zbaviť aj domácou prírodnou cestou. Tá si však vyžaduje pravidelnosť a trpezlivosť, pretože hojenie je vždy individuálne a ovplyvňuje ho rozsah, hĺbka a umiestnenie jazvy. Platí tiež to, že čím je jazva čerstvejšia, tým jednoduchšie sa odstraňuje.

Ako sa zbaviť jaziev prírodnou formou?

Najprirodzenejšia cesta ako sa zbaviť jaziev je pre človeka práve ta prírodná, prostredníctvom čisto prírodného produktu bez pridanej chémie, ako je Diamond Depigmentation.

V tomto prípade ide o veľmi účinný a vzácny produkt, ktorý sa vyrába len z jednej zložky a to 100% z kvetu Cistus Ladanifera, v preklade marocká skalná ruža. Tá rastie len na pár miestach v severnej Afrike a už po stáročia je známa svojimi vynikajúcimi výsledkami v boji s jazvami, ale aj pigmentovými a stareckými škvrnami.

Kvet je veľmi vzácny, pretože sa nedá vypestovať do požadovanej kvality a zbiera sa len ručne, voľne rastúci na poliach a lúkach v severnej Afrike. Jeho vzácnosť podčiarkuje aj to, že na výrobu jedného litra produktu sa spotrebuje 3-4 miliónov kvetov a následná destilácia trvá 5-6 hodín.

Diamond Depigmentation neobmedzuje ani pri aplikácií, pretože nie je fototoxický ako väčšina produktov na trhu. To znamená, že sa po aplikácií nemusíte skrývať pred slnkom a obmedzovať svoj pohyb vonku. Nespôsobuje ani žiadne alergické reakcie a disponuje všetkými certifikátmi kvality, čo potvrdzuje jeho čistotu.

Na záver, badateľné výsledky pravidelného používania Diamond Depigmentation sa dostavia až po pár mesiacoch, preto treba byť trpezlivý. Jeho účinnosť sa však dá urýchliť a to kombináciou s pravým arganovým olejom, ktorý zvláčňuje a rozťahuje pokožku a póry, čím Diamondu pomáha hojiť jazvy.

Tento vzácny produkt vyrábajú v čistej kvalite na svete len 2-3 firmy a na Slovensku ho nájdete výhradne v v Luxurie’s eshope.