Implantáty pre alergikov

zubné implantáty

Zubné implantáty majú svoje výhody aj nevýhody.

Okrem toho, že sú plnohodnotnou náhradou pôvodných zubov, nahradia ich funkčnosť a z estetického hľadiska vám rozhodne dodajú sebavedomie.

Avšak pozrime sa na riziká niektorých implantátov. Všetky kovy v dôsledku času budú časom podliehať úniku iónov z ich povrchu. Práve z tohto dôsledku by mali mať lekári pri využití kovových biomateriáloch dostatočné poznatky a vedomosti, nakoľko tieto materiály ostávajú v ústach pacientov minimálne dlhé roky, v niektorých prípadoch aj celý život.

Riziká

Riziko korózie a následné nežiaduce a škodlivé vedľajšie účinky sú klinicky dokázané. Účinok korózie pri zubných implantátoch je veľmi dôležitým zdravotným problémom, ktorý sa vyskytuje prakticky pri akomkoľvek kovovom implantáte alebo protéze v tele. Prítomnosť iónov v tele a ich účinky majú priamy vplyv na úspešnosť a funkčnosť implantátu. Preto treba pred samotným zákrokom spraviť prehliadku a skúšku, ktorá ukáže, ako je pacient citlivý na daný materiál alebo či má dokonca alergiu.

Preto treba zvážiť všetky možnosti, aj tie drahšie. Jednou z nich je keramický zubný implantát, ktorého cena je vyššia, no rovnako aj jeho kvalita a spoľahlivosť. Zubné implantáty sú citlivou záležitosťou, preto ich netreba brať na ľahkú váhu.