Prečo je potrebná dobrá zubná hygiena?

zubná

Každý zubár vám povie, že starostlivosť o zuby je dôležitá, ale prečo je taká dôležitá? Najčastejší dôvod návštevy u zubného lekára je preventívna zubná prehliadka. Na tej dokáže zubár kvalitne posúdiť zdravotný stav vašich zubov a zistiť problémy, ktoré môžu ovplyvniť aj váš celkový zdravotný stav.

Zubár dokáže zistiť veľa o vašom zdravý pri pravidelnej prehliadke.

Mierne problémy s dýchaním alebo farba vášho jazyka môžu znamenať zdravotné problémy, o ktorých ste netušili. Zároveň povlak na zuboch alebo zubný kameň dokážu veľa napovedať o vašich stravovacích návykoch.

Sú však aj dentálne ochorenia, ktoré môžu poukázať na veľmi vážne ochorenia. Jedným z príkladov je ochorenie ďasien. Častá návšteva u zubára kvôli tomuto problému môže napovedať, že človek má problémy so srdcom. Štúdie totiž ukázali spojitosť medze ochorením ďasien a srdca. Vyhnutím sa ochoreniu ďasien môžete zabrániť kardiovaskulárnym problémom.

Ďalší stav, ktorý dokáže zubár odhaliť je tehotenstvo.

Stačí mu pohľad na ďasná ženy, ktorá ešte ani sama nevie, že je tehotná. Zubár má možnosť tiež vykonať testy, ktoré dokážu odhaliť rakovinu ústnej dutiny.

Z týchto zistení vyplýva, že netreba podceňovať starostlivosť o vaše zuby, či už je to pravidelná dentálna hygiena a hlavne preventívna zubná prehliadka.