Problémy s erekciou trápia čoraz viac mladých mužov

problémy s erekciou

Štatistiky hovoria jasne – stále viac mladých mužov má problémy s počatím. Z roka na rok rastie počet neplodných párov, čo nie je pozitívna správa vzhľadom na našu budúcnosť. Už teraz máme jedno z najstarších obyvateľstiev v Európe a ak sa situácia nepodchytí včas, o pár rokov bude väčšina nášho obyvateľstva v dôchodkovom veku.

Najčastejším problémom neplodnosti párov sú problémy s erekciou. Kedysi trápili len mužov v zrelšom veku, dnes trápia čoraz viac mladých mužov.

Predčasná ejakulácia môže spôsobiť problémy s počatím

Párom, ktorí sa snažia o bábätko, môže komplikovať počatie práve predčasná ejakulácia. Problémy s predčasnou ejakuláciou bývajú typické pre mladých mužov, ktorí nemajú dostatočné skúsenosti so sexom a v podstate sa učia ovládať svoj penis. Môžu sa však objaviť aj u mužov, ktorí majú bohaté skúsenosti so sexom. Predčasnú ejakuláciu môže spôsobovať nadmerné vzrušenie z partnerky.

Treba si však uvedomiť, že celý problém sa začína v hlave. Skúste vytesniť stresujúce myšlienky počas milovania a uvidíte, že problémy rýchlo zmiznú.

Ak sa tento problém bude opakovať, jedná sa o sexuálnu dysfunkciu, ktorú je potrebné konzultovať s lekármi. Ak plánujete počatie bábätka, s riešením problémov by ste nemali príliš dlho čakať.

Je potrebné si priznať problémy s erekciou

Ak vás dlhodobo trápia problémy s erekciou, je potrebné zistiť, čo tieto problémy spôsobuje. Netreba sa vyhovárať a zatĺkať tieto problémy. Ženy okamžite vytušia, že sa niečo deje a problémy v spálni začnú pripisovať nevere, čo je ešte horšie, ako keď sa muž s danými problémami prizná.

Najčastejšími príčinami problémov s erekciou sú stres, nezdravá výživa, fajčenie, drogy, ale aj užívanie niektorých liekov. S problémami dokážete skoncovať jedine vtedy, ak zmeníte svoj životný štýl a začnete sa vyhýbať stresovým situáciám.