Účinné spôsoby, ako schudnúť nadbytočné kilogramy po zime

schudnúť

Udržať sa na pôvodnej váhe po vianočných sviatkoch je prakticky nemožné. Ak ale váha neklesá ani po vianočných sviatkoch, mali by ste pouvažovať nad tým, či by nebolo dobré zmeniť svoje stravovacie návyky a dopriať si menšiu diétu, ktorá by vám mohla pomôcť zbaviť sa nadbytočných kilogramov.

Netrápte sa však neúčinnými diétami, ktoré zaťažujú vaše trávenie a vyvolávajú jojo efekt. Skúste tieto účinné spôsoby.

Začnite si robiť zdravé smoothie

Príprava ovocných a zeleninových smoothie je síce pracná, ale výsledok stojí za to. Stačí, ak si kúpite knihu o smoothie a tam nájdete zaujímavé kombinácie zeleniny a ovocia, o ktorých by ste možno vôbec nepovedali, že by sa dali kombinovať.

Z potravín odporúčame predovšetkým špenát, červenú repu, pomaranče, zázvor, ale aj lesné ovocie.

Ak si budete dávať každý deň aspoň dva- tri deci zdravého smoothie, vášmu telu doprajete potrebné vitamíny. Ovocné a zeleninové smoothie vás dokonale zasýti, takže ho môžete nahrádzať nezdravými raňajkami.

Na to, aby ste si mohli robiť smoothie, vám ručný mixér stačiť nebude. Potrebujete spoľahlivý a zároveň výkonný mixér na smoothie. Dobrou značkou moderných mixérov na smoothie je značka Delimano Nutribullet. Vďaka jeho extrakčnej čepeli získate z každého ovocia a zeleniny maximum.

Skúste účinné lieky na chudnutie

Ak nie ste zástancami liekov, nemusíte ich užívať. Netreba však hádzať všetky lieky na chudnutie do jedného koša. V ponuke liekov na chudnutie sa dajú nájsť prírodné lieky na chudnutie od spoľahlivých výrobcov. Účinné lieky na chudnutie by mali mať prírodné zloženie, mali by zmierňovať hlad a mali by podporovať spaľovanie tukov.

Lieky však nebudú účinkovať, ak sa nebudete hýbať a nezmeníte životosprávu.

Skúste nenáročné športy a venujte sa pohybovým aktivitám

Schudnúť neschudnete, ak sa nebudete venovať žiadnym pohybovým aktivitám. Ak nie ste športový talent, vyskúšajte jednoduché nenáročné športy a postupne pridávajte na intenzite. Skúste behanie, nordic walking, bicyklovanie, ale aj vysokohorskú turistiku. Na začiatok si však zvoľnite miernejšie tempo, dôležité je hýbať sa. Ak by ste sa zničili hneď na začiatku a dostali by ste svalovú horúčku, mohlo by vás to odradiť od chudnutia.

Nezabúdate ale, že všetko je vo vašej hlave. Ak chcete a budete mať pevnú vôľu, tak sa vám podarí dosiahnuť váš cieľ. Ak sa vzdáte pri prvej únave po tréningu, schudnúť sa vám nepodarí.