Zabezpečte svojmu psíkovi kvalitnú stravu

strava pre šteňatá

Kvalitu nášho života ovplyvňuje strava, podmienky, v ktorým žijeme a samozrejme aj pohyb na čerstvom vzduchu. Toto isté platí aj pre domácich miláčikov. Napriek tomu, že psík je živá bytosť, nebýva s ním zaobchádzané tak, ako by sa malo.

Ak plánujete kúpu štvornohého miláčika, zabezpečte mu dobré podmienky na život.

Začnite výberom kvalitnej stravy.

Kvalitná strava pre šteňatá

Aby psík mohol rásť a byť zdravý, nesmiete podceniť výber vhodnej stravy. V prvom rade prispôsobujte výber kvalitnej stravy veku vášho psíka. Ak ste sa rozhodli kúpiť si malé šteniatko, je potrebné nakúpiť granule pre šteniatka. Tieto granule sú stavané pre tráviace ústrojenstvo malých psíkov. Stravu pre dospelých psíkov by nestrávili a navyše strava pre dospelých psov neobsahuje také vitamíny a minerály ako strava pre malé šteniatka. Šteniatka potrebujú pre zdravý vývoj určité minerály a vitamíny, ktoré nájdete jedine v granulách pre šteňatá.

Vyvíjajú ich slovenskí veterinári a špecialisti na optimálny vývoj šteniat. Máte tak istotu, že dané krmivo poskytne šteniatku to, čo potrebuje pre zdravý vývoj.

Špeciálna strava pre alergických psov

Špeciálny výber krmiva si zaslúžia aj fenky počas gravidity. Konzultujte preto s veterinárom, aké krmivo máte dávať vašej gravidnej fenke. Častokrát sa však u psíkov vedia objaviť alergie, ktoré vám a vášmu psíkovi znepríjemnia život, no všetko sa dá zvládnuť. Zvládnete to výberom hypoalergénneho krmiva pre psov. Psík, ktorý má alergiu, potrebuje dobré hypoalergénne krmivo pre psov. Takéto krmivo neobsahuje lepok, sóju, pšenicu a obsahuje len kvalitné suroviny, ktoré nezaťažujú trávenie. Toto krmivo môžu jesť aj zdraví psi. Ak vášmu psovi nebola potvrdená alergia, ale chcete kvalitné krmivo, ktoré bude predchádzať vzniku alergií, môžete mu kúpiť hypoalergénne krmivo.

Nešetrite na výbere kvalitnej stravy pre psíka. Čím kvalitnejšie krmivo mu kúpite, tým zdravší bude váš psík. Vyhnete sa tak častým návštevám veterinárnej ambulancie.