Zažeňte jarnú únavu overenými spôsobmi

jarnú únavu

Jar je už oficiálne tu a mnohí z vás sa jej už nevedeli dočkať začiatkom tohto kalendárneho roka. Zima nám tento rok dala zabrať. Môžeme to však hodnotiť pozitívne, príroda si dostatočne oddýchla, načerpala energiu, čo bude mať priaznivý vplyv na úrodu.

Ak vás ale každý rok trápi jarná únava, poradíme vám, ako sa jej účinne vyhnúť.

Zmeňte stravovanie

V zimných mesiacoch sme mali tendenciu dopĺňať si energiu práve kalorickými jedlami, ktoré obsahujú príliš veľa cukru a tuku. Treba si uvedomiť, že takýmto prístupom k stravovaniu zanášame svoje telo a hlavne cievy, čo sa potom odzrkadlí na výkonnosti a na celkovom zdravotnom stave. Nezdravé kalorické jedlá podporujú vznik vnútornému zápalu a môže sa stať, že sa vám na pokožke ukáže ekzém a objavia sa problémy s trávením (zápcha, preháňanie).

V tomto období potrebujete zvýšiť množstvo vitamínu D a podporiť imunitný systém, aby dokázal bojovať s vírusmi a baktériami prítomnými všade okolo nás. Odporúčame vám užívať prírodný rybí olej. Je o ňom známe, že pomáha pri závažných imunodeficitných stavoch (pri vírusových infekciách a herpesoch). Je zbavený zápachu po rybách a jedná sa o čistý zdroj vitamínu D, ktorý je pre náš organizmus dôležitý a nevyhnutný.

Viac zdravých potravín

Skúste upraviť svoj jedálniček a pridajte do neho hlavne viac zeleniny. Odporúčame skúsiť quinou, bulgur, ľanové semienka, ale aj rôzne druhy orieškov. Sú to zdravé potraviny, zasýtia vás a dokážete z nich vyčarovať chutné jedla.

Vášmu tráveniu skvele prospeje aj kvalitný zákvas a dostatočný príjem čistej vody.

Odporúčame vám robiť si zeleninové smoothie. Vyskúšať môžete zdravú červenú repu, špenát a zázvor. Ak ste sa zamerali na konzumáciu semienok a orieškov, skúste si ich poliať BIO panenským ľanovým olejom. Čistá mňamka!

Všetky tieto potraviny vám dodajú energiu a pomôžu vám bojovať s jarnou únavou.

Okrem týchto potravín jedzte viac kyslej kapusty, rýb, strukovín, cesnaku a cibule.

Trávte čas na čerstvom vzduchu

Trávením času na čerstvom vzduchu predídete jarnej únave. Doprajte si prechádzky, skúste beh, vytiahnite bicykel a podnikajte menšie cyklotúry. Jednoducho trávte väčšinu svojho voľného času na čerstvom vzduchu, ideálne v prírode. Jarnej únave tak nedáte šancu a pomôžete aj svojej kondícii.