Zvoľte správnu starostlivosť o vaše nohy a chodidlá

nohy a chodidlá

Celú váhu nášho tela prenášame na nohy a chodidlá. Práve táto časť nášho tela si zaslúži najviac pozornosti, no jediné, na čo si v skutočnosti nájdeme čas, je hydratácia.

Zvoľte správu starostlivosť o vaše nohy a chodidlá. Na čo by sme mali myslieť ako prvé?

Kvalitná depilácia nôh

S blížiacim sa teplým ročným obdobím by mali dámy uvažovať nad tým, ako si zjednodušiť depiláciu nôh. Jednorazovými žiletkami nezabránite rýchlemu rastu chĺpkov. Ak vám časté holenie nôh prekáža, skúste laserovú epiláciu. V špecializovanom pracovisku vám pomocou kvalitného vybavenia odstránia ochlpenie nôh a zabránia tak rýchlemu rastu. Na niekoľko mesiacov budete mať pokoj s depiláciou nôh a užijete si tak teplé ročné obdobie bez častého holenia.

Unavené svaly

Po dlhodobom státí alebo po náročnej turistike začíname pociťovať nepríjemnú bolesť v lýtkach, ale aj v stehnách. Únavové bolestivé stavy bývajú veľmi nepríjemné, preto je potrebné nájsť ten správny spôsob, ako pomôcť nohám zregenerovať.

Na unavené svaly skvele zaberá horúci kúpeľ s použitím eukalyptového esenciálneho oleja. Pomôcť si môžete aj kostihojovou masťou alebo masťou s arnikou.

Pozor na mykózu nechtov

Pri kúpaní si čistite aj chodidlá a priestor medzi prstami. Pri nedostatočnej hygiene chodidiel vás môže prekvapiť infekčná mykóza nechtov. Mykóza v preklade znamená pleseň, preto keď sa vám priestor medzi prstami a farba nechtov nepozdáva, okamžite spozornite a zájdite k lekárovi, ktorý vám potvrdí, alebo vyvráti nechtovú mykózu.

Najmä v letných mesiacoch by sme nechceli, aby nechty na nohách menili tvar a farbu. Každý by si všimol, že s nechtami sa niečo deje.

Okrem kvalitnej depilácie, regenerácie unavených svalov na nohách a chráneniu prstov pred mykózou odstraňujte odumretú stvrdnutú kožu z chodidiel. Dávajte si veľký pozor, aby sa vám na chodidlách nerozšírili kurie oká. Nielenže sú nevzhľadné, ale vedia spôsobiť nepríjemnú bolesť.

Odporúčame vám preto do verejných spŕch na kúpaliskách chodiť vždy len v šľapkách.