Zdravotnícke pomôcky aj do domácnosti: Zjednodušia vám život

zdravotnícke pomôcky

Zdravotnícke pomôcky – to nie sú len veci, ktoré používajú lekári v ordináciách či nemocniciach. Mnohé sa zídu aj v domácnosti. Ochorenie, operácia či úraz dokážu človeka ľahko vyradiť z bežného života. Práve na to, aby ste sa dokázali o seba v takom období lepšie postarať, sa využívajú zdravotnícke pomôcky.

Pod pojmom zdravotnícke pomôcky sa skrýva celý rad veľkých aj úplne drobných vecí, ktoré zjednodušujú život zdravotníckemu personálu aj pacientom v domácnosti. Majú využitie nielen v prípade chronických problémov, ale aj tých akútnych, napríklad keď si zlomíte nohu a musíte po operácii stráviť niekoľko týždňov v posteli alebo aj po infarkte či mozgovej porážke. O čo teda ide?

Základom sú informácie

Inak samozrejmé činnosti sťažuje predovšetkým obmedzenie pohybu. Problém s presunom z miesta na miesto hygienou, obliekaním, stravovaním a podobne sa dá výrazne znížiť práve prostredníctvom zdravotníckych pomôcok. Čo pomôže práve vám s ohľadom na aktuálny zdravotný stav by mal najlepšie poradiť váš ošetrujúci lekár. Množstvo informácií však získate v zdravotníckych potrebách a od firiem, ktoré zdravotnícke pomôcky dovážajú, predávajú alebo prenajímajú.

Zdravotnícke pomôcky zjednodušia život

Ak musíte niekoľko týždňov či mesiacov stráviť väčšinou vo vodorovnej polohe a doma máte len starú posteľ, stavte na polohovacie lôžko. To je spravidla vybavené štvor až päťdielnym roštom, postranicami, prípadne aj hrazdou a podobne. Na výber sú mechanické aj automaticky ovládané modely.

Ak ste po operácii komplikovanej zlomeniny nohy a doma máte len vaňu, určite vám život zjednoduší sedačka, pomocou ktorej sa do vane dostanete a zároveň ju využijete aj pri umývaní. Vopred si však porovnajte parametre vane a možnosti nastavenia vybranej sedačky. Predáva sa ich totiž celý rad. Základom sú madlá, ktoré môžu byť už súčasťou samotnej pomôcky alebo prenosné.